Suleyman 4 Ocak 2020
İlgili resim

Travis Walton 10 Şubat 1953 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Arizona eyaletinde doğmuş birisidir.

5 Kasım 1975 günü ormanda işleri bitmiş ve 6 arkadaş artık evlerine dağılmak üzere arabaya bindiler. Grubun lideri Mike Rogers yolda giderken çok fazla parıldıyan bir kırmızı ışık görür. Sonrasında arkadaşlarına söyler ve yöne doğru arabayla gitmeye başlarlar. Kırmızı parıltıya yaklaşdıklarında büyük bir ufo görürler. İfadelerinde disk şeklinde olduğunu ve büyük bir cisim olduğunu söylediler. Travis Walton ufoya yaklaşır arkadaşlarının bağırmasına rağmen o yöne doğru gider. Beyaz bır ışık ona yönelir ve arkadaşlarının dediğine göre havaya doğru kalkıp bir anda yok olur. O sırada arkadaşları arabayla kaçarlar. Korkan arkadaşları hemen kaçmak isterler fakat Mike Rogers arkadaşlarını arabadan indirir ve oraya tekrar gider fakat bu sefer kimse yoktur.

Bunca olaydan sonra şerife giderler. Şerif bu anlatılanlara güler ve inanmaz. Walton’u onların öldürdüğünü ve ufo’yu saçma bir yalan olarak söylediklerini düşünür. Ve bu 6 arkadaş yalan makinesine girerler. Kandırılması mümkün olmayan bu makinenin, 6 kişininde yalan söylemediği ortaya çıkar.

Olaydan 5 gün sonrasında ormanın 12 mil uzağında bir kasabada telefon kulubesinden kız kardeşini arayıp gelip almasını söyledi. Olayın şokunu atlattıktan sonra Walton, yalan makinesine oturtuldu ve neler yaşadığını anlatmasını istediler. Walton onu 1,50 boylarında 3 uzaylının onu taşıdığını ve sonrasında bayıldığını söyledi. Kalktığında her yer kapkaranlık ve iki elinde kamera tarzı birşey olduğunu söyledi. 1 insan benzeri bir yaratığın başında belirdiğini aşırı kaslı olduğunu söyledi. Sonrasında onu yatırdıklarını ve yüzüne bir maske taktıklarını söyledi. O sırada tekrar gözleri kararmış ve kalktığında kendini kasabada bulduğunu söyledi. Waltonla görüşen psikiyatristler ve onu yalan makisine sokan poligraflar Walton’un yalan söylemediğini doğruladıklarını söylerler. Ufoloji bilimiyle uğraşanlar bu olayın doğru olabileceğini ve bu tarz başka olayların olduğunu söyler.

travis walton ile ilgili görsel sonucu

Bu olayları kendi yazısıyla 1978 yılında bir kitap çıkarmıştır. Ardından Fire In The Sky adında bir filmi çıkmıştır.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*