Melih Gümüş 13 Nisan 2020

Dünyanın farklı noktalarında birbirinden çok farklı ve tuhaf gelenekler mevcut. Başkaları tarafından anlamsız ve korkutucu olarak değerlendiren bu gelenekler yerel kültürün bir parçası olmuştur. İşte dünyanın en tuhaf gelenekleri ;

Hindistan
Hindistan da evlere gönderiye gelen kadınlar evdeki bekar genç ilişki ihtiyacını karşılamak zorundadır.

Doğu Kamerun
Tecavüzlerin önüne geçmek için genç kızların göğüsleri ütülenip erteleniyor.

Laos
Laoslu kadınlar bileklerini göstermesi yasaktır. sebebi ise kadın vücudunun en erotik yeri olarak kabul edilmesidir. Ayrıca boyunlarındaki halka küçük yaşta takılır ve yaşları ilerledikçe yenisi eklenir.

Afrika wodaabe kabilesi
Wodaabe kabilesi general adında bir festivalde erkekler makyaj yapıyor ve kadınlardan oluşan bir jüri onları değerlendiriyor.

Tanzanya
Tanzanya ve Kenya’da yaşayan Wesey Kabilesi üyeleri birbirlerine tükürerek sen anlaşıyorlar.

Tayvan
Tayvan’da damadın akraba ya da arkadaşı gelinin bekaretini alıyor. Gerekçesi: Damat böyle sıkıcı bir işle zaman kaybetmesin!

Yanomamö, Venezuela ve Brezilya’dan yerlilerinden oluşan büyük bir kabiledir. Modern yaşamdan uzakta eski geleneklerine sıkı sıkıya bağlı bir kabiledir. Bu kabilenin insanları dini geleneklerinden dolayı ölü insanın vücudundan herhangi bir parçayı saklamayı yasaklıyor. Bu kabilede biri öldüğü zaman vücudu tamamen yakılıyor. Küller ise aile bireyleri arasında paylaştırılıyor ve yeniliyor.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*